Wróć   polish:Elite:board > dyskusja > off-topic
off-topic dyskusja na ogólne tematy

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd

  #1 (permalink)  
Stare 22.11.2007, 21:16
rvp rvp jest offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Postów: 7
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

Jak dlugo utrzymuje sie w organizmie marihuana ;D dokladnie nie wiem co sie tam utrzymuje xD slyszalem, ze 6 miesiecy, raz 3 miesiace ;D ?? To w koncu jak ? podczas pobierania krwi, moga to wykryc w tym cyklu np 3 miesiecY ?? prosilbym o zetelne odpowiedzi

  #2 (permalink)  
Stare 22.11.2007, 21:26
Avatar pokusmarcin
Member
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Koło Wawy
Postów: 30
Postów w giełdzie: 1
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

No to z tego co SLYSZALEM to:

pozostaje w organizmie do kilku tygodni, chyba ze palisz z raz albo dwa razy w tygodniu to ten czas sie wydluza. We krwi zawsze narkotyk pozostaje troche dluzej niz w moczu. Ale to zalezy , jesli to bedzie twoj pierwszy raz to trzyma sie w organizmie bardzo krotko, a jesli to juz nie pierwszy raz - wydluza sie.
__________________

  #3 (permalink)  
Stare 22.11.2007, 21:41
Avatar kaban123
Honorowy SM na emeryturze.
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Postów: 5 487
Postów w giełdzie: 1
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

THC utrzymyje się w organizmie (chodzi o krew) jakies 2-3 tygodnie.. Zależy u kogo.. Ale zależy to tez od tego ile się pali. Po jednorazowym jest wlasnie tak jak napisałem. Im więcej palisz ten czas wydłuża się.

  #4 (permalink)  
Stare 23.11.2007, 01:14
Avatar ELO_ZIOMUŚ
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Postów: 98
Postów w giełdzie: 46
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

We włosach i paznokciach utrzymuje sie parenaście lat , ale nie martwcie sie bo takich testow Wam napewno mama nie zrobi... chyba ze ma zbędne kilka tysiaków.
__________________
Miłego Ściągania i Oglądania

  #5 (permalink)  
Stare 23.11.2007, 01:21
Avatar michauek55200
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Oława (dolnośląskie)
Postów: 1
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

w ślinie do 24godz, w moczu 2 - 3 tyg, we krwi ok. pół roku, a we włosach i pod paznokciami nawet ponad 5 lat. wszystko uzależnione jest od tego ile jarasz stuffu xD ale jak kolega wspomniał testy sąa bardzo drogie, jedynie listki na śline wchodzą w grę, je najczesciej pieski mają.
pozdroo eloo

  #6 (permalink)  
Stare 23.11.2007, 15:43
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Postów: 63
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

Cytat:
Napisał michauek55200 Zobacz post
w ślinie do 24godz, w moczu 2 - 3 tyg, we krwi ok. pół roku, a we włosach i pod paznokciami nawet ponad 5 lat. wszystko uzależnione jest od tego ile jarasz stuffu xD ale jak kolega wspomniał testy sąa bardzo drogie, jedynie listki na śline wchodzą w grę, je najczesciej pieski mają.
pozdroo eloo
Tutaj to już cudujecie, 5 lat ? kilkanaście lat ? Daj mi jakiś link do tych informacji :P

  #7 (permalink)  
Stare 23.11.2007, 22:52
Avatar Ronisize
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Postów: 35
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

Masz tutaj ciekawy artykuł na temat palenia :

No może niewiecie ale palenie jej ma wielki wpływ na spadek siły.

Ma negatywny wpływ na wielkość mięśni i ich siłę. Wszystko za sprawą tego, iż silnie odwadnia tkankę mięśniową powodując przez to zmniejszenie rozmiarów mięśni, a także ich osłabienie, gdyż siła w dużym stopniu zależy od uwodnienia komórek mięśniowych. Między innymi dlatego kreatyna ma tak duży wpływ na siłę.
Badania w dziedzinie oddziaływania THC (delta-9-czterowodorokannabinolu) na komórkową strukturę organizmu wykazują, że marihuana bezpośrednio wpływa na system odpornościowy człowieka uszkadzając jeden z elementów obronnego systemu białych ciałek krwi. Osoba używająca marihuany staje się więc podatniejsza na wszelkiego rodzaju choroby. Ponadto odkryto, że marihuana obniża poziom hormonów u nastolatków, a zatem może hamować seksualny rozwój zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Krótkotrwałe efekty używania marihuany to obniżona temperatura ciała, zwiększony apetyt, przyspieszona (około 50 procent) akcja serca oraz suchość w przewodach nosowych. Efekty długotrwałe są rezultatem długotrwałych zalegań THC w organizmie przez okres sięgający 30 dni. Przy powtarzającym się kontakcie z narkotykiem, THC gromadzi się i przez wiele miesięcy bywa przechowywany w komórkach tłuszczowych mózgu, wątroby i organów płciowych.

Pomijam już oczywiścię kwestię oddziaływania marihuany na psychikę. Radzę skupić uwagę na negatywny wpływ m. na poziom hormonów, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju masy mięśniowej (np. testosteron).
Jeszcze nikt nie umarł od zażywania marihuany. Według Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie, dawka THC, po której mógłby nastąpić zgon przekracza 40.000 razy, czyli człowiek musiałby wypalić 600 skrętów lub zjeść 8,5 kilograma marihuany.

Dowiedziono, że marihuana jest zdrowsza od papierosów i od alkoholu.

Na Uniwersytecie Hardvardzkim zespół lekarski w 1987 roku przeprowadził badania nad szkodliwością marihuany lecz, niebezpiecznych fizycznych czynników w marihuanie nie znaleziono. Zarówno jak w przypadku tytoniu niezdrowy jest sam dym. Szkodliwość dymu możne być eliminowana poprzez spożywanie rośliny zamiast palenia lub przez stosowanie fajki wodnej. Dym spalanej marihuany i haszyszu zawierają czynniki rakotwórcze podobne do tych z dymu papierosowego, lecz nie pali się ich tak często i w takich ilościach jak papierosów.

Palenie marihuany, w przeciwieństwie do papierosów, nie prowadzi do blokady dróg oddechowych, rozedmy płuc i nie upośledza funkcji płuc.

Palenie marihuany, w przeciwieństwie do alkoholu, nie prowadzi do nieprawidłowego rozwoju płodu. Nie poznano jeszcze do końca zasad działania THC na organizm ludzki.

Dowiedziono, że konopie (dokładniej kanabinoidy):

- obniżają zbyt wysokie ciśnienie w gałce ocznej, oraz blokuje postęp jaskry;


- powodują ulgę w bólach artretycznych, reumatycznych;
- pomagają na migreny i bóle głowy;


- bywają pomocne w psychoterapii;
- łagodzi odchodzenie od alkoholu i twardych narkotyków;


- udrażniają drogi oddechowe astmatykom (rozszerzają pęcherzyki płucne);
- pomagają na chroniczne bóle;


- łagodzą nudności i bóle spowodowane rakiem;
- jest pomocna w pokonywaniu bezsenności;


- łagodzi odruchy wymiotne u osób leczonych chemioterapią;
- łagodzi bóle u chorych na stwardnienie rozsiane;


- blokuje ataki epileptyczne.
Konopie są używane również do walki z:

- chorobą Parkinsona;


- chorobą Alzheimera;
- alkoholizmem.


Pomaga ludziom chorym na AIDS:

- eliminuje stres i depresje;


- eliminuje nudności;
- redukuje ból;


- pobudza apetyt.
W grudniu 1997 r. w Toronto Terrence Parker, jako epileptyk, uzyskał sądownie prawo do użytku i hodowli konopi w celach leczniczych. Wcześniej został oskarżony o hodowlę i posiadanie narkotyków. Sędzia wydając werdykt stwierdził, że ustawa zakazująca używania konopi jako medykamentu niezgodna jest z konstytucją. Po oczyszczeniu z zarzutów zwrócono mu rośliny, sprzęt do hodowli oraz skonfiskowaną marihuanę. Sam T. Parker starał się przez ponad 20 lat o prawo do stosowania marihuany, która blokuje ataki epileptyczne.

W XIX wieku lekarz królowej Wiktorii, by złagodzić bóle porodowe, podawał jej konopie.

Lepiej palić mniej mocniejszej niż więcej słabszej marihuany.

Medyczne przeznaczenie konopi indyjskich było najbardziej rozpowszechnione w XIX wieku. Lecz późniejsze stosowanie innych leków działających szybciej i mocniej (najczęściej skutkami ubocznymi było uzależnienie) całkowicie wyparło konopie. Dziś coraz częściej słyszy się o stosowaniu marihuany w medycynie.

THC utrzymuje się w organizmie, w organach, w których znajduje się najwięcej tłuszczów tj. mózg, wątroba, trzustka, jądra i jajniki. Obecność THC może być wykryta poprzez badanie moczu do kilku godzin po użyciu, oraz do kilku miesięcy po użyciu przez badanie krwi.

THC jest też w postaci kapsułek, zawierają 100% wyciąg, jednak dym palonej marihuany działa szybciej. Osoby dłużej używające marihuanę często okazują osłabienie pamięci i koncentracji. Ale nie są to objawy długotrwałe. Zanikają po zaprzestaniu używania. Zwłaszcza u młodych ludzi może wystąpić psychiczne uzależnienie.
Psychicznym uzależnieniem nazywamy stan, który jest następstwem częstego przyjmowania substancji wywołującej uczucia błogości, zadowolenia lub satysfakcji, powodującej tzw. głód (np. bez danej substancji świat może być zbyt szary lub zbyt normalny). Marihuana i haszysz nie powodują uzależnienia fizycznego.

Fizycznym uzależnieniem nazywamy stan będący następstwem częstego przyjmowania substancji bez której naturalne (a jednak nie) funkcje organizmu nie potrafią odbywać się bez ciągłej obecności danej substancji.

Podobno marihuana zmniejsza popęd płciowy u dzieci (?). Fakt, że młodzi ludzie nie powinni używać zbyt często, gdyż może to prowadzić do "syndromu antymotywacyjnego".

A więc nieradze palić ma to zły wpływ na naszą siłe i masę,ale ma też swoje walory.Lepiej niepalić to moje zdanie!!!!!!!!!

Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.
__________________
...Nie powól, by strach przed działaniem wykluczył cię z gry...

  #8 (permalink)  
Stare 24.11.2007, 00:01
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Postów: 230
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

Jeżeli chodzi Tobie o to, aby nie wykryli u ciebie tego w Polsce to po miesiącu będziesz już spokojny, no bo kto zrobi tobie za kilka tysięcy badania tak szczegółowe, to nie Ameryka :P Miesiąc wystarczy

  #9 (permalink)  
Stare 24.11.2007, 00:06
rvp rvp jest offline
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Postów: 7
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

coo test z kilka tysiakow ?? watpie. jak sa w szkolach o tych zgodach do rodzicow. rodzice podpisuja, zarazem zgadzaja sie ze wrazie kontroli/testow na narktoyki dziecko moze zostac przebadane. To co takie akcje kosztowne ?? moj brat wspominal, ze sa testy w zabce i akurt kumpel zbieg okolicznosci mial testy stara go wyczula, ale to juz inna droga (taki cwaniaczek, pali z ponad rok nalogowo jakby duzo moze, i niby wiedzieli o tym) kumpelpowiedzialm jak mu robili test, to nasikal to butelki ;] i tam na 10 min wlozyli miarke czy cus... i jakies 2 kreski wykazało, ze niby nic.a przypomne pali ponad rok i toostro wali ;/

  #10 (permalink)  
Stare 24.11.2007, 00:16
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Postów: 4
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Zielsko. Jak dlugo w organizmie ??

Witam pale raczej systematycznie bo codziennie przez jakies 6 lat i co faktem jest mozna zauwazyc ze mam gorsza pamiec krotkotrwala a z koncentracja jest roznie a co do spadku masy to bym sie nie zgodzil bo choc pale to przytylem jakies 5 kg nie cwiczac ale nie bede wywyrzszal sensi ze jest tylko i wylacznie dobra bo jak kazda uzywka ma swoje wady i zalety a wracajac do tematu to z utrzymywaniem sie w moczu to jest tak ze moze sie utrzymac przez kilka tygodni bo to zalezy ile sie utrzymuje w krwi wkoncu mocz to sa syfy przefiltrowane przez nerki a testy mozna zawsze oszukac rocieszajac trochce mocz wtedy ilosci THC staja sie sladowe i test wychodzi niezbyt dokladny a najlepiej to przy paleniu pic piwko to bedzie sie lepiej filtrowac nasza krew czestym bieganiem do ubikacji no ale dzialanie no jak i rowniez pozostawanie w organizmie THC jest wzgledne gdyz kazdy ma troszke inny organizm no ale na ten temat mozna by sie rozwodzic naprawde dlug wiedz koncze moja wypowiedz
Odpowiedz

Szybka odpowiedź
Antispam, complete the task: 
 
Wiadomość:
Opcje

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BBCode jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Wyłączony
Pingbacks are Wyłączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post/autor
gry sie dlugo wczytuja ensabagnur Sony PlayStation 2 12 09.12.2007 18:24
[Bearshare] dlugo pobiara przy dobrych(?) ustawieniach. booczek technika p2p & p2m 4 08.12.2007 14:41
windows dlugo sie odpala grande archiwum forum windows 7 30.03.2007 12:14
Jak dlugo... szycha archiwum forum windows 21 26.01.2006 19:03


Wszystkie czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 3
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polskie wsparcie vBulletin
1432283329
3379438236

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310