Wróć   polish:Elite:board > dyskusja > polityka i społeczeństwo
polityka i społeczeństwo dyskusja, wymiana zdań, aktualne wydarzenia

Zobacz wyniki ankiety: Po czyjej stronie staniesz? (najpierw przeczytaj wątek)
Amerykanie (koalicja) 18 29.51%
Irakijczycy 43 70.49%
Głosujących: 61. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd

  #11 (permalink)  
Stare 09.12.2007, 09:45
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Postów: 16
Postów w giełdzie: 1
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

Stany nam nic nie dają z tego, wiz nie znieśli, tarcze chcą wybudowac u nas a w razie wojny pewnie nam nie pomogą, nie pamiętam jak ten pakt się nazywa, ale Kaczyński negocjował o tym z prezydentem, ten pakt to coś takiego (wyjhaśnię swoimi słowami) że w razie zaatakowania polski, stany nam pomogą, jednak Bush nie zgodził się tego podpisać, tak więc Polska jest tylko pionkiem w wielkiej grze.

  #12 (permalink)  
Stare 09.12.2007, 11:27
Avatar Fulleks
Emerytowany moderator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski/Opole
Postów: 1 126
Postów w giełdzie: 19
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

A ja jestem cfany i stanę po stronie silniejszego i tego co wygrał wojnę :P ... Zawsze lepiej trzymać z silniejszymi niż dla jakiś idei umierać ;]
__________________
Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind
trapped in yourself, break out instead
beat the machine that works in your head

  #13 (permalink)  
Stare 09.12.2007, 11:50
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Postów: 16
Postów w giełdzie: 1
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

A czy Ameryka wygrała wojnę? Kiedyś jej się to nie udało i teraz, bojownicy się ujawnią wystarczy poczekać. NIKT NIGDY w histoii tego świata nie zdołał podbić państwa islamskiego, oni będą walczyć do ostatniego i do upadłego, oni mają swoje reguły że w swoim domu/mieście nie mogą spalmić krwią niewiernych (amerykanów) więc Ci sami co częstują herbatą Amerykanów, gdy wyjadą poza miasto strzelają im w plecy.

  #14 (permalink)  
Stare 09.12.2007, 20:29
Banned
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Reichshof
Postów: 1 996
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

Wiz nie zniosą bo po co nam one? Żeby jeszcze wiecej osób wyjechało? Nie wiem kto wpoił Polakom ten mit o "hamburgerowym marzeniu".
Zostaniemy sami,masz rację.Chyba,że ktoś zwietrzy interes w wojnie.Zazwyczaj jest tak,że "pomagający" często przejmuje władze w kraju,który potem staje się jego marionetką.Szkoda,że nie uczymy się na własnych błędach.Nie rozumiem kompletnie ludzi,którzy z jednej strony chwalą członkostwo Polski w Nato,UE,a i tak kwiczą,że nikt nam nie pomoze.Od kiedy to ktoś komuś pomaga bezinteresownie? Na chwilę obecną naszym największym sojusznikiem,którego powinniśmy cenić są Niemcy.Dziwne prawda? Niemcy. Powiedzmy sobie jasno - jesteśmy w Iraku,żeby zdobywać doświadczenie bojowe.Odwieczna prawda jest taka,ze światowe mocarstwa rodzą się albo z wielu wojen albo z izolacjonizmu.Myślę,że nasz kraj powinien przejść właśnie na izolacjonizm,wystąpić z UE,Nato i innych organizacji,które tylko ładnie wygladają na broszurkach promujacych.

  #15 (permalink)  
Stare 09.12.2007, 20:51
Avatar Podporucznik
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Postów: 24
Postów w giełdzie: 1
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

Cytat:
Napisał SweetestGoodbye Zobacz post
Jestem jedną z tych trzech osób.Byłem w Iraku i wiem co się tam dzieje.Powiem tyle - media jak zwykle z każdej wojny zrobią wielkie widowisko.Głosowałem za tylko dlatego,że żołnierze przyjechali tam nieść im pokój i demokrację.Nikt z US Army czy WP nie pojechał tam na osobistą krucjatę z Islamem,po ropę czy bawić się w kotka i myszkę z terrorystami.Po ostatniej aferze,w której Rzeczpospolita zdradziła Armię jestem za wycofaniem naszych wojsk z Iraku całkowicie.Nie może być tak,że nasz rząd oskarża swoich żołnierzy o zbrodnie przeciw ludzkości.Mam nadzieję,że chłopaki z Bielska jakoś wyjdą z tej całej farsy.Jesteśmy z nimi.Kaczyńscy już zostali rozliczeni za swoje poczynani względem armii.
Żołnierze to tylko pionki w tej wielkiej ,,grze politycznej''.

Po czyjej stronie jestem sam nie wiem.Jak do dzisiaj byłbym za Irakijczykami, ale (sorry, że trochę od tematu odstaję ) po obejrzeniu filmu ,,kingdom'' spojrzałem na to wszystko z trochę innej strony.Niby ci tubylcy bronią się, ale ilu zbijają żołnierzy, a ilu cywilów ??? Samobójca w centrum miasta wysadza się w powietrze zabijając mężczyzn, kobiety, dzieci w celu ... właśnie w jakim celu ?? W imię religii ( nie chcę tu się rozpisywać, bo islamiści to ,,czuli'' ludzie ) .Albo porywanie dziennikarzy i zabijanie ich przed kamerami. hmmmm..... teraz to już sam nie wiem.
Tak jak ktoś wyżej pisał wojna toczy się o ropę.Kraje arabskie są #1 w produkcji ropy, amerykanie są #1 w jej zapotrzebowaniu, więc sami widzicie

  #16 (permalink)  
Stare 09.12.2007, 21:56
Banned
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Reichshof
Postów: 1 996
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

Armia jest pionkiem w politycznej grze.Raczej bym powiedział,że królową w szachach.Już nie raz armia pokazała pazurki,kiedy coś w kraju nie szło po myśli narodu.Rozgranicz to,że ŻADEN żołnierz us army czy WP nie pojechał tam walczyć o ropę.Wojsko,a rząd to dwie inne sprawy.Zleceniodawca i wykonawca.Choć czasem mi chodzi po głowie,że to właśnie Armia USA była inicjatorem wojny z Irakiem.Bush jest otoczony zausznikami z wojska,którzy skutecznie jak widać decydują z kim USA będzie toczyć wojnę.Z chyba 110 wszystkich "znawców","doradców" Busha 90 jest albo wojskowymi,albo byłymi wojskowymi,lub właśnie baronami naftowymi ( Texaco i Standard Oil ).Zapasy ropy się nie kończą.Jest to typowy zabieg UŁATWIAJĄCY rozpoczynanie nowych wojen.Wojna równa się zysk,więc uważam,że jest silne lobby wojenne w Białym domu,które za wszelka cenę,chce pozyskać nowe bogactwa.Polityki tutaj niewiele,bardziej czysta chciwość.Najłatwiejszym zabiegiem dzięki,któremu można wywołac wojnę jest DEZINFORMACJA i powie wam to każdy wykładowca w szkole oficerskiej.Wystarczy wmówić ludziom,że istnieje jakieś zagrożenie.Jest panika i ludzie sami domagają się akcji wyprzedzajacych badź odwetowych jeśli już to ataku "nieprzyjaciela" doszło.
Wojna w Wietnamie rozpoczeła się przez ostrzelanie niszczyciela amerykańskiego przez Armię kommunistycznego wietnamu.Po latach dopiero wyszło,że coś takiego nie miało miejsca.50 tysięcy żołnierzy USA poniosło śmierć przez pomyłkę lub celowa manipulację.To samo może być w Iraku.Wojna rozpoczeła się bo Saddam miał broń masowego rażenia.Jak się potem okazało nie miał jej nigdy.Nie trzeba tutaj szukać drugiego dna.Broń masowego rażenia wcale nie musiała tylko odwracać uwagi od prawdziwego powodu wojny.Możliwe,że chodziło o ropę,jednak ja twierdzę,że Irak musiał zostać podbity z innego powodu.Jest to doskonała baza wypadowa na Iran i o to ta wojna może się naprawdę toczyć.To nie Irak ma olbrzymie zasoby ropy naftowej,ale IRAN.Irackiej ropy jest mało,bardzo mało.Należy też popatrzec na połozenie geograficzne Iraku.Leży od w środku "zaglębia naftowego" w środku bliskiego wschodu czyli Bushowskiego (imperium zła).Jest idealną pozycją wyjściową do rozpoczęcia wojny z Arabią Saudysjką ( jeśli upadnie monarchia),Kuwejtem ( jeśli przestanie być przychylny USA ),Iranem ( własciwie to klamka już chyba zapadła) Syrią,Libanem,Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi,Omanem,Jemenem...Myślę,że to własnie jest prawdziwy cel tej wojny,dogodna pozycja do ataku na KAŻDY kraj Arabski.

  #17 (permalink)  
Stare 09.12.2007, 23:34
Avatar karol.fr
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Paris
Postów: 730
Postów w giełdzie: 19
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

Co do tematu Ani USA ani Irak, Usa za kłamstwa chciwość i manipulację Irak za islam tak tak .. nie jestem tolerancyjny i co z tego. Za dużo do czynienia mam z islamem w codziennym życiu.

  #18 (permalink)  
Stare 10.12.2007, 00:02
Banned
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Reichshof
Postów: 1 996
Postów w giełdzie: 0
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

Dziwne,że osoby tolerancyjne to tylko i wyłacznie takie,które NIGDy nie miały do czynienia z tymi,których tolerować się powinno.Rozwinę jeszcze kwestie tego - Czy Irakijczycy dziękują nam za wyzwolenie? Nie,nie bedą nam NIGDY stawiac pomników za to,że ich oswobodzilismy,że zabilismy Sadama.Irak jest w ruinie,a Armia Amerykańska zamiast budować infrastrukturę buduje dzieciom place zabaw,wesołe miasteczka i stawia burger kingi.Amerykanie wiedzą,że muszą kupić Irackie dzieci,które wojny nie bedą już pamiętać.Irak został zniszczyny,z tych gruzów,które tam widziałem mogłem się tylko domyślać jak wspaniałą mieli infrastrukturę i kulturę.USA popełniło znowu ten sam błąd co w Wietnamie.Rozpoczeli wojnę bez jakiegokolwiek przygotowania "moralnego".Możemy tylko oczekiwać następcy Sadama,który napewno przyjdzie.Wojnę wygrali ale nie wiedzą co dalej robić,żeby przeciągnąć ludność Iracka na ich stronę.Muza zniszczone - straszny widok.Właściwie straszniejszy od zniszczonych dróg i mostów czy widoku do dzisiaj walajacych się wraków spalonych aut i czołgów.Nie wiem dlaczego najbardziej przygnębił mnie widok tych spalonych i opustoszałych muzeów.Co to za kraj,który został pozbawiony swojego tysiącletniego dziedzictwa i kultury...jest to strasznie przygnębiające,jeśli zobaczy się coś co kiedyś tętniło życiem,a dzisiaj stoi opustoszałe i okradzione ze swoich skarbów.

  #19 (permalink)  
Stare 10.12.2007, 04:18
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Postów: 171
Postów w giełdzie: 2
Domyślnie Re: Odp: Ameryka czy Irak?

Nikt Amerykanom nie będzie dziękował. Bo zgładzenie Saddama to była, tak naprawdę, sprawa 1 dnia. I nie żartuję, bo przy całej technice wojskowej jaką dysponują wykopać tego człowieka (którego zresztą sami tam umieścili wiele lat temu jako bombę z opóźnionym zapłonem) spod ziemi to nie był żaden problem. Celem USA było totalne zrównanie z poziomem gruntu całej infrastruktury, szkolnictwa, służby zdrowia, itd. Oczywiście sypiąc tam przez długie miesiące bomby za jakiś milion dolarów dziennie starano się nie uszkodzić szybów z ropą naftową na których remont i modernizację podpisane zostały umowy z Niemcami już PRZED rozpoczęciem tej wielkiej "wojny o pokój i demokrację".

Każdy kto trochę czyta i ogląda wie doskonale, że USA w całej swojej marnej, 200-letniej historii, to niekończące się pasmo wojen których stoczyli ponad 30 w tym czasie (!). W wolnej chwili dodam tutaj ładną listę, chyba że mnie ktoś uprzedzi i zamieści ją w międzyczasie. Cały ten kraj powstał na nieszczęściu i ciągłym rozlewie krwi i to dawało im i nadal daje wzrost gospodarczy. Podobnie zresztą jak Niemcy, którzy też zbili fortunę na wojnie, będąc małym i biednym ciemnogrodem przed jej wybuchem i zerkając zazdrośnie w kierunku innych państw, w tym Polski która kwitła i rozwijała się dynamicznie (kto słyszał o COP Kwiatkowskiego ten wie o czym piszę).

USA to także największy producent i dealer broni na świecie. Są pełni sloganów i rzekomej walki o prawa człowieka, a tak naprawdę gwałcą te prawa na każdym kroku podsycając nienawiść np. w krajach afrykańskich i odpowiednio zasilając obie strony wykreowanego dyskretnie konfliktu. W taki sam sposób skłócili zresztą wspaniały świat arabski z resztą świata wietrząc w "wojnie z terrorem" doskonały interes.

Reasumując. USA to karzeł moralny i zbrodniarze jakich mało. Kraj wstrętnych, chciwych i pazernych do bólu grubasów żywiących się w fastfoodach i pijących litry Coli i kawy dziennie. Obmierzłych i fałszywych do bólu polityków nie wymienię - wystarczy poprzeglądać parę stron lub choćby YouTube, aby zobaczyć że tam dzieją się rzeczy jeszcze gorsze niż u nas, ale trochę lepiej zakamuflowane. Natomiast pustka ludzi rządzących tym krajem jest wręcz porażająca. I ich wyborców także. Jeśli to ma być "policja świata" na którą się kreują od pewnego czasu to ja chętnie wynajmę kawalerkę na Marsie lub lepiej gdzieś w Alfa Centauri. Im dalej od świata wg. USA tym lepiej.

A z Iraku - WON. I zabierać te swoje burdel kingi i place zabaw. Dzieci Irackie wolałyby zdychać na chlebie i wodzie, ale u boku swojej mamy i taty którzy zginęli zamordowani przez "kochanych" żołnierzy. Są filmy i liczne dowody potwierdzające przekręty armii USA w Iraku - gwałty na ludności cywilnej, okrucieństwo, nieudzielanie pomocy potrzebującym, itp. itd. Poczas nalotów niszczone były z premedytacją ujęcia wody, szpitale, szkoły, całe wioski i małe miasta irackie palono NAPALMEM i na to też są dowody o których mało się mówi.

Wojna w Iraku to kompromitacja tych tresowanych kundli, płatnych moderców na usługach rządu USA. Po tym co zrobili USA już nigdy nie odzyska twarzy, to był za gruby numer i jawne przegięcie. Zwykła, brutalna gra o zasoby strategiczne, a nie żadne wyzwolenie Irakijczyków. Jak można w ogóle próbować mówić coś takiego, skoro kurki z ropą nigdy do nich nie wróciły? Szczyt obłudy i tania farsa dla głupawego narodu amerykańskiego. Jeszcze jedna wojenka i trochę profitów dla wszystkich. Ale za każdą zbrodnię przychodzi kiedyś zapłacić. Kwestia czasu.

  #20 (permalink)  
Stare 10.12.2007, 15:07
Avatar Podporucznik
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Postów: 24
Postów w giełdzie: 1
Domyślnie Odp: Ameryka czy Irak?

Przedmówca dokładnie opisał problem

A do SweetestGoodbye : ja nie pisałem o ropie o samym Iraku, ale ogólnie o krajach arabskich
Odpowiedz

Tagi
amerykanie, irakijczycy, iraku, wojna

Szybka odpowiedź
Antispam, complete the task: 
 
Wiadomość:
Opcje

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BBCode jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Wyłączony
Pingbacks are Wyłączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post/autor
IRAK masakra 20 zdjęć szaky Świat 12 22.02.2006 15:42


Wszystkie czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 3
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.5.2
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polskie wsparcie vBulletin
1432741733
3378297840

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310